KARGOM NE ZAMAN TESLİM EDİLİR?

Pazartesi-Cuma günleri arası verilen siparişleriniz 16:00 a kadar seçmiş olduğunuz kargoya verilir.

Cuma 16:00’dan sonra ve hafta sonu (Cumartesi Pazar) verilen siparişleriniz ise Pazartesi günü kargoya verilir.

Siparişiniz 1-3 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilir.

HASARLI KARGO DURUMUNDA NE YAPMALIYIM?

Siparişinizde taşıma aşamasında oluşan her hangi bir bozulma, ezilme durumunda ürünü tarafımıza iade gönderebilirsiniz.

Siparişinizin elinize ulaştığı şekliyle, 0533 704 6874 numaralı whatsapp hattımıza ürün fotoğrafının iletilmesi gerekmektedir.

TAZE MANTARLARI NASIL SAKLAMALIYIM?

Taze mantarlar buzdolabında uygun koşullarda saklandığında 10 güne kadar tazeliğini korur. Her hangi bir erime, küflenme bir gibi durumu yoksa güvenle tüketilebilir.

KURUTULMUŞ MANTARLARI NASIL SAKLAMALIYIM?

Kurutulmuş mantarları serin güneş ışığı almayan bir ortamda saklayabilirsiniz. Doğru koşullarda muhafaza edildiğinde iki yıla kadar tüketilebilir.

KURUTULMUŞ MANTARLARI NASIL TÜKETECEĞİM?

Kurutulmuş mantarları 10-15 dakika sıcak suda beklettikten sonra tüm tariflerinizde kullanabilirsiniz. Sıcak suda bekleyen mantarlar taze formuna dönecektir.

MANTARLAR ÇİĞ OLARAK TÜKETİLEBİLİR Mİ, ZEHİRLENİR MİYİM?

Doğada bulunan her mantarın tüketilmemesini vurgulamak istiyoruz. Mantarların genel olarak zehirli türleri de olduğu için güvenilir olduğundan emin olmadan tüketmemek gerekir.

Topladığımız mantarları uzman ekibimiz ve mühendislerimizle birlikte inceledikten sonra tüketiminize sunuyoruz. Çeşitli alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden çiğ olarak tüketilmemelidir.

MANTARLAR NASIL KURUTULUYOR?

Mantarlarımızı BRC şartlarına uygun, 4000 m2 ‘lik fabrika alanımızda uzman ekibimizle birlikte uygun hava koşullarında gölgede kurutma işlemi ile kurutuyoruz. Tüm güvenilirlik testlerinden geçirdikten sonra tüketiminize sunuyoruz.